Image Alt
Tesla

Endüstriyel İoT Sistemleri

Enerji

Endüstriyel İoT Sistemleri

Endüstriyel IoT Sistemleri | Hızla değişen dünyada, endüstriyel otomasyon bu değişimi rahatlıkla hissedebileceğiniz bir alandır. Büyük veri, Bulut Bilişim, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT), Endüstri 4.0 ve yapay zeka sayesinde işletmelerin işleyişini her yönden değiştiren dijital bir dönüşüm yaşanıyor.

Değişen iş gücü, tesis yönetiminin karşılaştığı yeni zorluklardan biri haline geliyor. Eski nesil bilgili ve vasıflı çalışanlar emekli olurken, bu bilgi ve uzmanlığı dijital dünyada yetişen daha genç çalışanlara aktarması firmalar için kritik önem taşıyor.

Tesla Mühendislik olarak, operasyonel teknoloji (OP) ve bilgi teknolojisi (IT) altyapısını birbirine bağlayarak bu tür zorlukları ele alan IIoT çözümleri sunuyoruz.

Tesla Mühendislik, OT’ nin IT’ ye yakınsamasını sağlayan kurumsal bir otomasyon çerçevesi ile, tesis operasyonlarını optimize ederek büyük getiriler sağlayacak öngörücü analiz ve araçlarını hizmetinize sunar.

Endüstriyel IoT Sistemleri | Verimlilik için IoT Çözümleri

Endüstriyel IoT Sistemleri | Bir ağdan doğru şekilde büyük miktarda veri toplanması, o tesise ait operasyonları kuş bakışı izleme imkanı sağlar. Bu yapı, farklı bölgelere ayrılmış tesislerden veya tek tek tesis birimlerinden gelen bilgilerin bir araya getirilmesine izin verir. Bu veriler sayesinde enerji analizi yapılabilir, ekipman performanslarındaki düşüşler, arıza durumları takip edilebilir, birim maliyet çıkarılabilir. Başarı Mühendislik, ileri danışmanlık ve IoT hizmetleri ile bu alanda size yardımcı olmaktadır.

Hazırda Bulunma ve Güvenilirlik için IoT Çözümleri

Endüstriyel IoT Sistemleri | Bir tesiste üretimin aksamamasını sağlamanın yolu, plansız duraklamaların gerçekleşme ihtimalini azaltmaktır. Bunu başarmak için, öncelikle bir tesisin operasyonlarının her bölümünde neler olduğunu tam olarak kavranmak ve yaklaşmakta olan bir probleme hemen yanıt vermeye hazır olmak gerekir.

IoT dramatik değişikliklere cevap verme potansiyeline sahiptir. Bakımın nasıl gerçekleştirildiği konusunda, teknisyenlerin herhangi bir yerden bir cihazı teşhis etmesine ve bir sorunu gidermek ve çözmek için gerekli bilgilere erişmesine olanak tanır. Bir varlık normal aralıkta faaliyet göstermediğinde operatörler derhal haberdar edilebilir ve varlığın tekrar faaliyete geçmesi için gerekli tüm talimatları alabilir.

Tesla Mühendislik’ in uzaktan işletim ve bakım hizmetleri ortalama onarım süresini önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olur.

Tesla Mühendislik’ in uzaktan işletim ve bakım hizmetleri ortalama onarım süresini önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olur.

Enerji Santralleri, Endüstriyel Tesisler, Akıllı Şehirler, Belediyeler, Su ve Kanalizasyon İdareleri, Tüneller ve benzeri tesisler için anahtar teslim Endüstriyel IoT (Endüstriyel Nesnelerin İnterneti) çözümleri sunmaktayız. Bu alanda sunduğumuz çözümler aşağıdaki gibidir:

  • Uzaktan tesislere ait verilerin izlenmesi
  • Bulut tabanlı veri depolama
  • Bulut tabanlı veri analizi
  • Arıza azaltma
  • Güvenlik kontrolü
  • Tahmine dayalı bakım
  • Ağ geçidi uygulamaları
  • Saha cihazlarının uzaktan güncellenmesi