/  Tesla Air 24 Disinfector (Hava Temizleyici)

Tesla Air 24 Disinfector (Hava Temizleyici)

Daha iyi bir hava kalitesi için.Virüs, bakteri ve küflerden kurtulun. Soluduğunuz havayı mikroplardan arındırın.

Philips UV-C Lambası - 3M Filtresi - Ebm Papst Fanı Philips UV-C Lambası - 3M Filtresi - Ebm Papst Fanı

Hava bizim için ne kadar önemli ?

Soluduğumuz hava en önemli temel ihtiyaçlarımızdan biridir. Hava, Dünya üzerinde yaşabilmemiz için olmazsa olmaz bir koşuldur. Temiz, taze hava daha iyi bir çalışma verimliliği, iyi bir ruh hali sağlar ve zindelikle sağlık hissi verir. Temiz ve doğal bir ortamın ne kadar rahatlatıcı bir etki yarattığını mutlaka biliyorsunuz. Havanın hayatımız üzerinde farkında olduğumuzdan daha büyük etkisi vardır.
Havada iyi madde kadar kötü maddeler de bulunabilir. Gittiğimiz her yerde hava eşit ölçüde temiz değildir. Bulaşıcı bakteri, virüs ve küfler havada kolayca yayılır ve bizi hastalandırabilir. Havada, aynı zamanda onlara karşı duyarlı olan kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilecek polen ve toz parçacıkları da bulunabilir. Baharda grip virüsüne ne kadar kolay yakalanabileceğimizi ve saman nezlesinden nasıl rahatsız olacağımızı hepimiz biliriz.
Birçok insan günün çoğunu kapalı alanlarda – iş, okul veya hatta evde – geçirir. Test sonuçları kapalı alanlarda açık alanlara göre daha çok bakteri, virüs ve küf bulunduğunu göstermektedir. Kapalı alanlardaki hava genellikle yetersiz havalandırılır, toz doludur ve bu da birçok kirletici madde taşıdığı anlamına gelir. Bakteri, virüs, küf ve polenlere ilave olarak havada sigara dumanı, yiyecek ve evcil hayvan kokuları ve egzoz dumanı bulunabilir. Bu tür bulaşıcı maddelerden yüksek miktarlarda bulunması, en bilinenleri grip ve astım olan bir dizi değişik hastalık için uyarıcı bir mekanizma gibi çalışır.
Doğanın kirlenmesi ve bunun yanında hava kirliliği çok uzun zamandır ilgimizi çekmektedir. Günümüzde, çevre kirliliğini azaltmayı amaçlayan uluslararası anlaşmalar var. Havanın kalitesini geliştirmek için yeni ulusal ve uluslararası yönetmelik ve yasalar da yürürlüğe konmuştur. Bu önlemler kapalı alanlardaki havayı temizlemek için yeni teknolojilerin gelişmesine yol açmıştır.

Hava dezenfeksiyonunda devrim

Tesla air 24 devrimci yeni bir hava aritma ürünüdür. Air 24 ile tek bir profesyonel sistemde bir hava filtresi, bir hava iyonizeri ve bir UV-C arındırma ışığı birleştirilmiştir. Şimdi soluduğunuz havadan kolaylıkla bakteri, virüs, küf, polen ve toz parçacıklarını yok edebilirsiniz. Yaşam ortamınızdaki hava sürekli kontrol edilir, hastalık, alerji ve bunlara neden olan maddelerin yayılmasına engel olabilirsiniz.

1.Dolaşım

Ebm-papst fanı hava dolaşımı yaratarak odadaki havayı ünitenin dibinden çeker. Fan Tesla Air 24’den saatte 50 m³ havayı dolaşıma sokar. Odanın boyutlarına bağlı olarak fan hızı saatte 25 ve 50 m³ hava olarak ayarlanabilir.

Ses 25 m³ = 25db (çok sessiz)

Ses 50 m³ = 28db at

Karşılaştırmak için:

• Kayıt stüdyosu: 30dB

• Buzdolabı: 45-50 db

• Kahve-maker: 50-60dB

• Trafik: 70dB • Elektrikli süpürge: 60-85dB

2.İyonizasyon

2. İyonizasyon Tesla air 24 tarafından çekilen hava iyonizerden geçer. İyonizer santimetre küp havaya 8,5 milyon negatif iyon sokar. Kapalı bir alanda bulunan toz parçacıklarının genellikle yükü pozitiftir. Negatif iyonların pozitif toz parçacıklarını çekme etkisi vardır. Havaya negatif iyon eklenince, havadaki pozitif partiküller ağırlaşır ve yere doğru alçalmalarına neden olur. İşlem sonucunda, bu nedenle daha temiz, toz ve polenden arınmış bir hava elde edilir.

Havanın temiz olduğu bölgelerde, havada daha çok negatif iyon bulunur. Aşağıda çeşitli ortamlarda cm³ başına bulunan negatif iyon sayıları bulunmaktadır:

• Şelale, orman: 50,000

• Dağlar, deniz: 5,000

• Şehrin kenar mahalleleri, mera, otlak: 700-1,500

• Şehirde park: 400-600

• Yaya kaldırımı: 100-200

• Şehir merkezinde ev: 40-50

• Klima tesisatı bulunan kapalı ofis: 0-25

3. Filtre

İyonizasyondan sonra hava 3M Yüksek Hava Akışı (HAF) filtresinden geçer. Bu özel filtrede, çeşitli bulaşıcı maddelerin filtre üzerinde büyümesini engelleyen antimikrobiyal bir film tabakası bulunur. Antimikrobiyal ortam filtrenin tıkanma hızını yavaşlatır ve böylece hizmet süresini uzatır. İyonizasyonun bir sonucu olarak hemen çökelmeyen havadaki toz parçacıkları ve polenler 3M filtresiyle filtrelenir.

4. UV-C arındırma ışığı

Filtreden geçtikten sonra hava UV-C arındıran ışığa maruz bırakılır. Tesla Air 24’de bulunan özel Philips UV-C lambası 253.7 nm dalga boyunda ultraviyole radyasyon üretir. UV-C ışık bakteri, virüs, küf ve diğer primitif organizmaları öldürür. Radyasyon mikroorganizmaların DNA yapısını tahrip eder ve yeniden oluşmalarını engeller. Mikro-organizmalar diğer dezenfeksiyon yöntemlerine karşı bağışıklık kazansa da bu yöntem işe yarar. Havanız güvenli ve etkin bir şekilde dezenfekte edilecek ve siz de mükemmel hava kalitesinin keyfini çıkaracaksınız.

Philips TUV PL-L 60W/4P HO lambasının teknik spesifikasyonları

• TUV PL-L 60 Watt

• UV-C çıkışı 19 Watt

• Doz 4,23 mJ/cm Akış 50m/s)

5. Zamanlayıcı

Tesla Air 24’de lambanın çalıştığı saatin doğru bir şekilde kaydını tutan bir entegre saat sayacı vardır. Lambanın ve filtrenin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini tam olarak bilirsiniz. Zamanlayıcıyla Air 24’ün günün her saatinde istenen hızda çalışması için ayarlayabilirsiniz. Örnek: Air 24 ‘ün yatak odasında gece boyunca 50m³/saat hızla çalışması gerekmez, 25m³/saat gereğinden fazladır. Aile doktorunun bekleme odasında tam hızla çalışması büyük ihtimalle en iyi seçimdir. Yani, Air 24’ün herhangi bir oda veya duruma uyum sağlayabilecek şekilde ayarlanabileceğini görüyorsunuz.

6. Gövde

Gövdenin özel alüminyum içi UV-C radyasyonunun daha fazla yansımasını sağlar. Bu özellik UV-C etkinliğini %50’ye kadar arttırır. Yansıma mikro-organizmaların her yönden öldürücü UV-C radyasyonuna maruz kalmalarını sağlayarak etkinliğini maksimize eder.

7. Temiz hava

Çıkan hava %90 filtre edilmiş, iyonlaştırılmış ve dezenfekte edilmiştir. Yaşam ortamınızdaki temiz hava sağlığınız için daha iyidir. Vücudunuzun direncini arttırır, solunumla ilgili alerjileri hafifletir veya ortadan kaldırır, korku ve depresyon azalır veya yok olur. En önemli etkisi hastalığının önlenebilmesidir. Ultraviyole ışık Mikrop DNA UV-C Nasıl çalışır Mikrobun zararsız hale gelmesini sağlamak üzere DNA’nın moleküler yapısı parçalanır.

Neden Philips lambaları

Dünyanın en büyük lamba üreticisi olarak Philips yenilik, etkinlik ve yüksek kalite açısından şöhret edinmiştir. Hiçbir lamba üreticisi, Philips’in yüz yıldan daha uzun bir dönemde elde ettiği ışıklandırma bilgi ve deneyimini sunamaz. Sunulan lamba çeşidi çok fazladır ve hem düşük hem de orta basınçlı cıva lambası içerir. UV-C uygulaması sadece havanın dezenfeksiyonu için değil aynı zamanda su ve yüzey dezenfeksiyonu içinde kullanılır. Philips’in bu teknolojilerin hastane, bakteriyolojik araştırma laboratuarları, farmasötik ve gıda işleme sanayi, içme suyu ve atık su arıtma, hava işleme sistemleri, v.b.’inde uygulanmasında kapsamlı deneyimi vardır.
Philips teknolojisinin diğer avantajları: • Lambaların uzun hizmet süresi • Yüksek kullanım ömrü çıktısı • Çok çeşitli tek uçlu lambalar derli toplu bir donanıma ve lambanın kolayca değiştirilmesine olanak sağlar • Çevreyi korumak için çok düşük cıva dozu • Donanım güvenirliği için tutarlı kalite

Neden 3M filtre?

3M esas olarak çalışmalarında bilime dayanan bir şirkettir. Binlerce yaratıcı ürün üretirler, sağlık hizmetleri ve otoyol güvenliğinden ofis ürünleri, aşındırıcılar ve yapıştırıcılara kadar birçok üründe pazarda liderdirler.
3M Yüksek Hava Akışı (HAF) hava filtrasyon ortamı havadan antimikrobiyal maddeyle etkin bir şekilde daha büyük partikülleri yakalar. Bu filtreler tozu çeker ve yakalar; yüksek hızlı donanım için idealdirler. 3M filtresi filtreden geçen havadan toz, polen, küf sporları ve ev hayvanı kepeği gibi daha büyük partikülleri gidermeye yardımcı olmak için idealdir. Antimikrobiyal madde filtre ortamında küf büyümesini engellemeye yardımcı olur.

Neden ebm-papst fanı?

Ebm-papst fan, vantilatör ve motorlarda pazar lideridir ve Alman kalitesiyle özellikle kapsamlı bir ürün yelpazesi sunar. Bu işe kendini adamış 10.000 kişi Almanya ve dünyada tutkuyla ilgilendikleri bir ürünü, en farklı sanayilerde en mükemmel çözüm için çabalayarak geliştirmeye ve üretmeye çalışmaktadır. ZVEI’nin (Elektrik ve Elektronik Sanayileri Alman Birliği) bir üyesi olarak, ebm-papst etkin teknolojide daha da geniş kabul elde etmek için açıkça, kuvvetle kendini bu işe adamıştır. Enerji etkinliği onların işidir, örneğin hükümet inisiyatifi, ekonomi ve son kullanıcılara fayda sağlayacak ortak çabalara sponsor olmayı amaçlar.
Ebm-papst 4400 fanı en son teknoloji kullanılarak üretilmiştir. Pervane kanatlarına standart bir fana göre 3dB sesinde bir azalmaya neden olan kanatçıklar takılmıştır. Fan sadece sessiz değildir; motora yerleştirilmiş bilgi aynı zamanda çalışmasını da ekonomik hale getirmektedir. Fan son derece enerji tasarrufludur. En yüksek hızda güç tüketimi dört watt’tır ve gece ayarlarında bu değer sadece 1 watt’a düşer.